Proč jsou dřevostavby tak IN?

Plánujete stavbu nového domu? A zaujali vás dřevostavby? Ale nejste si tak úplně jisti tím, proč byste se měli rozhodnout právě pro ně? Přinášíme vám hned několik pozitivních důvodů, proč se rozhodnout právě pro tento typ domu. Začtete se.

Na co se při hodnocení dřevostaveb zaměřit?

Výstavba rodinného domu je významným krokem v životě každé rodiny. Při plánování stavby nového domu je tak zapotřebí zvážit řadu okolností a faktorů, které ovlivní kvalitu Vašeho bydlení na zbytek života. Ideální rodinný dům se vám musí líbit, měli byste se v něm cítit dobře a očekáváte od něj maximální komfort. Na druhé straně je však nutné vzít v potaz i technické parametry a náročnost výstavby rodinného domu. Z hlediska všech těchto faktorů – zajištění pohodlí, dlouhé životnosti, nízké energetické náročnosti a rychlosti výstavby – představují výhodnou variantu dřevostavby.

7 důvodů proč říct dřevostavbám ANO

  • Nízkoenergetické řešení vám pomůže výrazně ušetřit na nákladech na vytápění.
  • Jejich životnost se vyrovná životnosti zděných rodinných domů.
  • Výstavba dřevostaveb na klíč probíhá velmi rychle a nepřesahuje 6 měsíců.
  • Vysoká kvalita zateplení dřevostaveb se postará o stabilní teplotu a komfort při bydlení.
  • Skvělá tepelně akumulační schopnost dřevovláknitých desek zabraňuje letnímu přehřívání.
  • Nižší míra vlhkosti oproti zděným stavbám umožňuje okamžité nastěhování.
  • Menší tloušťka obvodových stěn vám zajistí více prostoru pro obytné plochy.

Rodinný dům na klíč – bydlení podle vašich představ!

Nejjednodušším způsobem jak vyřešit výstavbu nového bydlení je objednávka rodinného domu na klíč. Vybrat si můžete bydlení přesně podle vašich představ, ať už patříte mezi příznivce klasických rodinných domů, moderních designů či luxusních vil. Při výstavbě dřevostaveb rodinných domů je důraz kladen především na použití prvotřídních materiálů s dlouhou životností a ekologické řešení stavby.

Vybírat můžete také z různé tloušťky jednotlivých vrstev konstrukce podle toho, jaké míry energetické úspory chcete díky dřevostavbě dosáhnout.

Příjemné a bezpečné bydlení

Dřevostavby vám dokonce poskytnou takový komfort, který vám běžný zděný dům nenabídne. Speciální systém propustnosti vodních par snižuje vlhkost, která se v domě udržuje, vytváří ideální mikroklima a pozitivně působí na vaše zdraví. Bydlení v dřevostavbě je tak nejen ekologické, ale i zdravé a bezpečné.

Obavy můžou vzbuzovat jen rizika rozsáhlejších škod v případě požáru. Ta jsou však v dnešní době minulostí díky použití materiálů s vysokou požární odolností. Speciální materiály zamezují šíření požáru do nitra konstrukcí a výrazně zvyšují jejich požární odolnost (90 minut z interiéru a 120 minut z exteriéru). Způsobené škody jsou tak mnohdy menší než při požáru zděných domů, kdy snadno dojde k narušení konstrukce.

Zaujaly vás výhody dřevostaveb rodinných domů? Přemýšlíte, zda dřevostavba není to pravé řešení i pro vás? Neváhejte kontaktovat odborníky ze společnosti CELET s.r.o., kteří vám rádi poradí s výběrem toho pravého bydlení. 

Katalog

Stáhněte si náš katalog

*

Zeptejte se nás

Máte dotaz? Zeptejte se našich odborníků.

*

*

*